CompactFlash / IDE redukce
Autor nenese zodpovědnost za případné škody způsobené používáním této redukce

   Po experimentech s řízením HDD pomocí jednočipu jsem chtěl vyzkoušet práci s CF kartou, kterou lze provozovat v True IDE režimu jako HDD. Nejdřív jsem spíchl redukci z kousku DPS a drátků, ale podařilo se mi tak poškodit konektor CF karty. Později jsem se rozhodl zkusit připojit CF kartu přímo do PC jako HDD, takže jsem navrhl jednoduchou redukci, kterou teď používám i pro experimenty s jednočipem. Vpodstatě jsem jen spojil stejně pojmenované piny a zbytek pinů zapojil podle katalogového listu tak, aby karta běžela v True IDE režimu. Piny pro DMA mód nejsou zapojeny.
   Deska je navržena pro úhlový konektor MLW40. Konektor pro CF kartu je typ ICM-MA50H-SS52-1151 od firmy Omnitron. Napájení redukce je z konektoru ze staré 3,5 FDD mechaniky (i nové ATX zdroje mívají překvapivě 2 tyto konektory). Konektor je třeba zapájet správně, jinak by se dostalo +12V na CF kartu i do řadiče v PC !!! Měl by být otočený z desky ven, ale stejně je vhodné se přesvědčit, že červený vodič zdroje (+5V) je skutečně na svém místě a oranžový nebo žlutý vůbec není zapojen. Na redukci je ještě jumper JP2, kterým se CF nastaví jako MASTER nebo SLAVE. Bez jumperu je nastavena jako SLAVE. CF karta se za chodu nesmí připojit ani odpojit !!!.
   Deska je oboustranná a má 30 průchodek, které se nejlépe vytvářejí tenkým drátkem. Po zapájení je nezbytné pečlivě zkontrolovat, jestli na desce nejsou nějaké zkraty.


DPS strana součástek v rozlišení 600 dpi, DPS strana spojů v rozlišení 600 dpi, osazovací plánek.

Poslední aktualizace: 11.10.2005